Sprievodca po svete

Ktoré miesta v Thajsku si nemôžeš nechať ujsť?

Možno aj ty sa plánuješ tento rok konečne vydať o kúsok ďalej ako do Zadaru. Úplne inú dovolenku zažiješ v Thajsku, a to ani nemusí byť oveľa drahšia. Ktoré miesta by si si nemal nechať ujsť?

Bangkok

Thajské hlavné mesto je s veľkým náskokom najväčšie v krajine. Je to pulzujúca metropola plná mrakodrapov, chrámov, nočných klubov a vo všeobecnosti mnohých miest, nad ktorými sa bežnému človeku rozum zastavuje. Turistickej štvrti dominuje ulica Khaosan Road, na ktorej nájdete úplne všetko – od suvenírov až po pražené škopióny.

Ayutthaya

Kedysi hlavné mesto Thajska sú dnes už len ruiny zo štrnásteho storočia. Staré chrámy a pevnosti sú v rôznych štádiách rozkladu, od stavu „celkom fajn“ až po „nechajte ma konečne spadnúť“, no milovníci dávnych vekov presne takúto prechádzku ocenia. Okrem histórie však nemá Ayutthaya veľmi čo ponúknuť a navštíviť sa ju oplatí len vtedy, ak nepokračujete do kambodžského Angkor Watu.

Koh Samui

Ostrov Samui je známy z dvoch dôvodov: potápanie a párty. Ak si vždy chcel zažiť pravú full moon party, toto je jedno z najlepších miest v Thajsku, kde si ju určite užiješ. Nie je nezvyčajné, keď sa na jednej žúrke stretne až 30-tisíc ľudí, ktorí oslavujú spln do neskorého rána. Párty sa konajú, ako inak, priamo na pláži!

Chiang Rai

Chiang Rai je najsevernejšie mesto Thajska. Slúži ako komerčná spojnica zlatého trojuholníka medzi Thajskom, Laosom a Mjanmarskom (Barmou). Živé mesto ponúka čosi pre každého a navyše poskytuje dobrú základňu pre spoznávanie okolitej prírody. Bonus: ceny sú tu o dosť nižšie ako na južných ostrovoch.

Krabi

Krabi je prímorské mesto s jednými z najkrajších plážových útesov. Neďaleké ostrovy Phi Phi a mnoho ďalších pláží na Krabi počas celej sezóny lákajú turistov na šnorchlovanie, potápanie, kajakovanie a výlety na lodiach. Na Krabi nechýbajú farebné koraly a široká ponuka vodných športov, na ktoré môžeš minúť všetky svoje bahty.

Khao Yai

Národný park Khao Yai na severovýchode Thajska je jedným z posledných miest v juhovýchodnej Ázii, na ktorom môžeš pozorovať voľne žijúce divé slony. Množstvo vodopádov, kilometre trekovania ozvláštnené tropickou flórou a faunou sa postarajú o to, aby sa nenudil žiadny dobrodružnejšie zameraný cestovateľ. Okrem denných prechádzok môžeš vyskúšať aj večerné jazdy, ktoré ti možno odhalia to, čo deň väčšinou skrýva: ako je napríklad ázijský tiger.

Koh Chang

Ak chceš zažiť kúzelnú atmosféru niektorého z thajských ostrovov, ale nechceš sa opíjať s turistami na Samui či tlačiť sa na preplnených uliciach na Krabi, rozhodni sa pre Koh Chang. Z Bangkoku sa sem dá dostať autobusom za pol dňa. Koh Chang je skvelým kompromisom medzi turistickým a lokálnym charakterom dovolenky. Vyber si pláž podľa svojho gusta, ubytuj sa už za pár eur, požičaj si skúter a prejdi ostrov dookola. Teda, úplne dookola ho neprejdeš – kružnica okolo ostrova je na južnej časti na niekoľko stoviek metrov prerušená. Škoda, že som ti to povedal, teraz si prišiel o dobrý príbeh pre kamošov…

Zdroje: vlastný archív, usatoday.com, indietraveller.com, touropia.com

 

Theme by Anders Norén