Cestovateľské správy

Google vydal cestovateľskú aplikáciu, ktorú musíš mať

cestovatelska aplikacia od google

Pred niekoľkými dňami vydal Google svoju novú cestovateľskú aplikáciu Google Trips pre iOS aj Android. A čo je na  nej také výnimočné? Len jedna vec: už po krátkom čase môžem vyhlásiť, že ju milujem.

Google Trips je nová aplikácia, ktorá spraví väčšinu špinavej cestovateľskej roboty za teba. Automaticky ti zhromaždí všetky tvoje rezervácie, ponúkne ti dôležité informácie o mieste, kam cestuješ, a zároveň ti dovolí uložiť si všetko offline. Zadarmo.

Čaro je v automatizácii

Keď som aplikáciu otvoril prvý raz, skoro mi zabehlo: v aplikácii ma už čakali všetky moje uplynulé aj plánované výlety s presnými termínmi aj itinerármi. Našiel som tam svoj nedávny výlet do Belgicka aj Čínu, kam sa chystám o týždeň. Dokonca som si vďaka Trips zaspomínal na tohtoročný šialený prvý polrok s ázijsko-karibským nádychom. Mám tam úplne všetko od roku 2014 vďaka prepojeniu aplikácie s Gmailom.

Predstav si, že otvoríš aplikáciu a bez námahy v nej nájdeš všetko, čo by si si do iných aplikácií musel prácne zapisovať, ako napríklad:

  • rezervácie leteniek vrátane aktualizácií (číslo brány, terminál, meškanie a pod.),
  • ubytovanie a atrakcie (s adresou, mapou, kontaktnými informáciami a podrobnosťami o rezervácii),
  • reštaurácie s hodnoteniami zákazníkov,
  • pamiatky a prechádzky po meste s možnosťou plánovania počas dňa, priemerným časom potrebným na absolvovanie aktivity, a dokonca odporúčanie podľa aktuálnej predpovede počasia,
  • užitočné informácie od autobusu z letiska až po najlepšie street food lokality v meste a tipy, koľko zaplatiť taxikárovi.

google trips cestovatelska aplikacia

Žiadna wifi, žiadny problém

Keď prídeš do zahraničia, veľakrát stráviš prvé minúty hľadaním wifi siete, aby si si ešte raz skontroloval cestu do hotela alebo si naplánoval program na zvyšok dňa. Aplikácia Google Trips ti umožňuje stiahnuť si kompletné informácie o meste offline, takže pripojenie nepotrebuješ.

Je to pohodlné nielen, keď nemáš wifi, ale napríklad aj počas dlhého letu: kým sedíš a nemáš čo robiť, môžeš si svoj výlet doriešiť do úplnych podrobností (ak si ten typ človeka).

google-trips_2

Je Trips lepšia cestovateľská aplikácia ako Tripadvisor?

Áno aj nie.

Pokiaľ chceš mať všetky detaily o svojom výlete na jednom mieste vrátane praktických informácií, je Google Trips určite to najlepšie, čo poznám.

Ak rád komunikuješ s inými cestovateľmi, hľadáš dostatok recenzií konkrétnej atrakcie alebo chceš opustiť turistami preplnené miesta a vidieť niečo špeciálne, potom má Tripadvisor stále navrch. Najmä v oblasti gastronómie by som sa na Google Trips zatiaľ nespoliehal, pretože Google nemá takú databázu hodnotení od zákazníkov, ako rokmi overené služby – napríklad práve Tripadvisor.

Tripadvisor si z telefónu preto určite nevymaž. Ale nenápadne k nemu pridaj nový Google Trips.

Odkazy na stiahnutie

Theme by Anders Norén