Cestovateľské triky

Ako NAOZAJ zoženieš lacnejšiu letenku? (6+1 tipov)

lacnejsia letenka - tipy a triky

„Zaručených“ tipov na kúpu lacnej letenky si určite čítal už množstvo. Problém je, že len malý počet z nich ti v skutočnosti pomôže nájsť tú najlacnejšiu letenku. Čo teda naozaj robiť, aby si sa dostal na dovolenku čo najlacnejšie?

1 | Hľadaj nepohodlie

Chápem, všetci chceme pre seba len to najlepšie.  Pri kupovaní letenky však tento prirodzený pud potlač do úzadia a rozmýšľaj, ako by si si svoju cestu mohol znepríjemniť. Príkladom je niekoľkohodinový prestup namiesto priameho letu. Alebo nízkonákladová aerolinka namiesto prémiového dopravcu či letisko vzdialené sto kilometrov od cieľa. Vo všeobecnosti platí, že čím menej atraktívne letecké spojenie, tým lacnejšia bude tvoja letenka.

2 | Leť od utorka do pondelka

Ťažko to paušalizovať, ale podľa viacerých vyhľadávačov leteniek je najlacnejší deň pre vycestovanie utorok. Najlepší deň pre návrat by mal byť pondelok. Naopak, priplatíš si, ak budeš chcieť letieť cez víkend.

Nie je to mantra, preto sa ti pokojne môže stať, že najlacnejšie spojenie nájdeš od piatku do soboty. Tvojou najlepšou zbraňou bude dostatočná flexibilita termínov.

3 | Kupuj v správnom čase

Vo všeobecnosti je dobré kupovať medzinárodnú letenku aspoň dva mesiace pred odletom s vynechaním sviatkov. Oveľa dlhšie a oveľa kratšie časy môžu znamenať úplne rozdielne ceny (a ten rozdiel smeruje väčšinou nahor). Pri letenkách nanešťastie väčšinou neplatia žiadne first momenty ani last minuty, ktorými sa počas celého roka oháňajú klasické cestovné kancelárie.

Ceny leteniek - vyvoj

4 | Pomôž si aplikáciami

Hopper ti podľa minulosti poradí, kedy je cena letenky najnižšia. Český Kiwi (bývalý Skypicker) ponúka inovatívny vyhľadávač spojený s Google Maps. Overený Skyscanner pracuje s rôznymi rezervačnými systémami a ponúka jedny z najlepších cien pri bežných tarifoch. Síce to zatiaľ nie je aplikácia, ale dobrou voľbou je aj služba Google Flights, ktorá funguje veľmi intuitívne a jej ceny patria k najnižším.

Aplikácií sú tisíce a hoci ich nevyužiješ každý deň, je fajn mať niekoľko z nich v smartfóne.

5 | Nehľadaj cieľ, ale cenu

Použi Skyscanner, vyber si odletové miesto (napríklad Viedeň) a do cieľovej destinácie napíš Everywhere. Pri výbere dátumu zadaj Whole year, klikni na vyhľadanie letenky a teš sa – práve máš pred sebou tie najlepšie letenky, aké kedy kto pred tebou cez Skyscanner v poslednej dobe našiel.

Alebo skús Kiwi a ako miesto odletu zadaj 250-kilometrový rádius okolo Bratislavy. V ňom bude zahrnutá Praha, Viedeň aj Budapešť. Rovnaký rádius môžeš použiť aj pre miesto príletu.

6 | Sleduj Facebook

Mnohí ľudia pracujú každý deň, aby našli tie najvýhodnejšie letenky a publikujú ich na rôznych portáloch alebo sociálnych sieťach. Odporúčam ti sledovať facebookovú stránku Letenky za babku. Mišo na nej zverejňuje výhodné letenky, chybné tarify a ďalšie cestovateľské tipy, ktoré šetria cestovateľom stovky eur každý deň.

+ Bonusový tip

Keď kupuješ letenku s prestupom v zaujímavom meste, over si, či nemôžeš bez príplatku zostať v prestupnom meste 24 alebo 48 hodín. Ak sa neponáhľaš, môžeš získať zaujímavý mini výlet v rámci svojej dovolenky, za ktorý nezaplatíš nič navyše. Túto možnosť však neponúkajú všetky aerolinky.

Stále potrebuješ pomoc s letenkou?

Ak sa pri kúpe letenky necítiš komfortne alebo sa ti len nedarí nájsť dobrú cenu, rád ti pomôžem. Odkomunikujem s tebou všetky podrobnosti, vyhľadám ti najlepšie možnosti a letenku ti s tvojím súhlasom aj rezervujem. Táto all inclusive služba ťa bude stáť 5 % z ceny letenky. V cene je zahrnutá naša komunikácia, prípadné telefonické hovory/e-maily/čokoľvek ti bude vyhovovať a čas, ktorý tvojej letenke venujem. Ak ťa to zaujalo, ozvi sa mi kedykoľvek na +421 917 327 124 alebo andrej@malysvet.sk.

Alebo neplať nič navyše a poď si kúpiť letenku spolu so mnou: návod krok za krokom

Prečítaj si, ako hľadám tie najlacnejšie letenky ja. 

Theme by Anders Norén