Cestovateľské triky

Tri cestovateľské mýty, ktoré bolo treba vyvrátiť už veľmi dávno

Stereotypy existujú vo všetkom a cestovanie nie je výnimkou. Pre mnohých je cestovanie nedostupné len preto, že veria hlúpostiam, ktoré videli vo filmoch alebo ich počuli od známych, ktorí na tom nie sú o nič lepšie. Nebuď ako títo ľudia! S ktorými cestovateľskými mýtami sa môžeš stretnúť najčastejšie?

Cestovanie je drahé

Áno, môže byť. Ale len do tej miery, do akej to sám dovolíš. Naplánuj si svoj výlet tak, aby sedel do tvojho rozpočtu. Pár týždňov v zahraničí ťa môže stáť stovky, ale aj tisíce eur.

Cestovanie je nebezpečné

Mýtus. Cestovanie nie je o nič nebezpečnejšie ako bežný život. Mnohí si ďaleké krajiny spájajú s neistotou a hrozbami. V skutočnosti v každom meste prebieha úplne normálny život – ľudia chodia do práce, nakupujú či zabávajú sa. Je fascinujúce, ako sme si všetci na svete podobní.

Kto cestuje, užíva si

Mega bullshit! Cestovanie je náročný šport a má ďaleko od domáceho komfortu. Cestovatelia sú denne vystavení situáciám, v ktorých sa musia prispôsobovať a robiť kompromisy proti svojej vôli. Navyše, cestovanie je únavné a môže byť aj osamelé. Lepšie, ako veriť cestovateľským mýtom, je vyskúšať si všetko na vlastnej koži a mať vďaka tomu vlastný rozum.

Toto je úryvok z knihy Tajomstvá cestovania. Získaj svoju kópiu!

Theme by Anders Norén