Cestovateľský občasník

Majte sa tu krásne. Ja odchádzam na 3 500-kilometrový roadtrip po Európe

Slovenské zastúpenie Mercedes-Benz vytvorilo možnosť pre dvoch ľudí, aby sa zúčastnili špeciálneho roadtripu po Európe s novým Mercedesom CLA Shooting Brake.

Ako pracovník marketingu práve v tejto automobilke (a možno aj ako cestovateľ) som získal skvelú šancu naplánovať a zorganizovať tento eurotrip nazvaný Zážitok roka. A vieš čo? Bude to MEGA!

O čo ide? Za 9 dní precestujeme kus Európy: v nedeľu, 19. 4. 2015, odchádzame do Prahy, nasleduje Berlín, Amsterdam, Brusel, Paríž a nemecký Štutgart.

mapa roadtripu po európe

Cestujeme štyria: ja, reportér Martin z magazínu Refresher.sk a dvaja šťastlivci, ktorých sme si na základe dotazníku vybrali ako spolucestujúcich – Lucia a Šimon. Našou príjemnou úlohou bude zažiť v každom z navštívených miest to najlepšie, čo ponúka.

  • Praha? Nemôže chýbať návšteva niektorej zo známych pivární.
  • V Berlíne spomeniem iba úplne, ale správne uletený Klo Bar (sedíš na záchode, piješ z urinálneho bažanta, nad tebou visia hajzľové kefy – dokonale bizarné).
  • Amsterdam preskakujem, dobre?
  • V Bruseli okrem Atomia a prejazdu európskou štvrťou určite nevynecháme podnik, ktorý je zapísaný v Guinessovej knihe rekordov tým najlepším spôsobom: pub Delirium Tremens ponúka najviac druhov piva na svete.
  • Paríž buď milujete alebo nenávidíte. Ale aj keď ho nenávidíte, aj tak ho v hĺbke duše milujete. Pretože kto by nemiloval Paríž?
  • V Štutgarte nás čaká Oktoberfest! Dobre, nie je jeseň, ale pri tom istom pive a pečenom kolene akoby v našich hlavách bola. Ak nevieš, čo je Stuttgarter Frühlingsfest, nevadí. Ja ti to čoskoro poviem.

Naša #FasaTrasa LIVE na Instagrame

Keď si si už utrel svoje cestovateľské sliny, vedz, že pri tom všetkom môžeš byť s nami. Aspoň virtuálne prostredníctvom sociálnych sietí. Každý deň sa totiž môžeš tešiť na to, ako svoje zážitky roka vyrozprávame na Facebooku a Instagrame.


Najviac toho určite bude na Mercedes-Benz Slovakia na Facebooku a Refresheri na Instagrame. Ak holduješ Instagramu, začni sledovať aj Malý svet – nejaký obrázok s hashtagom #FasaTrasa sa určite objaví aj tam.

Theme by Anders Norén