Cestovateľské správy

Dočkáme sa free wifi s Ryanairom?

Ryanair dal v poslednom roku viacerými zmenami najavo, že sa odkláňa od totálneho lowcostového dna. Zrazu sa nemusíš tlačiť do lietadla ako vystresovaný dobytok, pretože máš pridelené konkrétne sedadlo. Už sa nemusíš zaoberať tým, čo preboha povie letuška na tvoju kabelku alebo fototašku, ak už máš jeden ruksak na ramenách.

Najväčší európsky lowcost dopravca sa mení a pripravuje ďalšie zmeny, ktoré majú zdvihnúť imidž aerolinky. Ale aj zarobiť viac peňazí. Ktoré zmeny sa ťa dotknú najviac?

  • Nechutný kričiaci žltý interiér lietadiel nahradí nový dizajn s výraznejšou modrou farbou, obrázkami veselých ľudí a krásnych leteckých destinácií (v pláne v roku 2015).
  • V pláne je wifi pripojenie v lietadlách počas letu, ktoré by malo byť k dispozícii zadarmo (v pláne do 24 mesiacov).
  • S Ryanairom na dovolenku? Možno raz aj to. Aerolinka zrejme vytvorí dcérsku spoločnosť, ktorá bude predávať dovolenkové balíky leteniek a ubytovania, aby čiastočne nahradili služby klasických tour operátorov (v pláne do 18 mesiacov).
  • V budúcnosti rátajú aj s transatlantickými letmi. Tie mali byť v ponuke pôvodne už pred niekoľkými rokmi, plány však prekazil nástup hospodárskej krízy. Ak sa aj dočkáme letov Ryanairu do Ameriky, aerolinka sa nebude volať Ryanair, ale inak. Spojitosť s Ryanairom bude dokumentovať formulka „Brought to you by Ryanair“, teda vo voľne debilnom preklade „Prináša Ryanair“ (v pláne do 24 mesiacov).

Napriek pozitívnym zmenám a novým službám ryanairáci deklarujú, že ceny leteniek nepôjdu hore, resp. ak aj ceny leteniek stúpajú, vraj je toto tempo nižšie ako je miera inflácie. Sentimentálne spomienky na letenku z Dusseldorfu do Bratislavy za jeden cent (áno, 0,01 €), ktorú som splašil niekedy pred piatimi rokmi, však hovoria o niečom inom…

Theme by Anders Norén