Cestovateľské triky

Čo robiť, keď cestuješ a nemáš kde prespať?

Odhliadnuc od Couchsurfingu, non-stop McDonaldov a iných známych možností, mal by si odvahu vyskúšať jeden z týchto dvoch plánov?

Plán A

Dostaň sa do lobby väčšieho hotela a usaď sa na nenápadné miesto niekde v kúte. S trochou šťastia si ťa nikto hodiny nevšimne. Ak sa o teba začne zaujímať niekto zo zamestnancov, maj príbeh: prišiel si do mesta za sestrou. Žiaľ, nemôžeš sa jej dovolať a netušíš, kde je. Ale si si istý, že máš rezerváciu v tomto hoteli. Problém je, že rezervácia je napísaná na jedného zo sestriných kamošov. Ty, samozrejme, netušíš, ako sa ten kamoš môže volať, takže chceš čakať. V tomto prípade ti pomôže aj podráždený tón – veď im zaplatíš za izbu, len čo sa so sestrou stretneš! Ráno ju vystrašený pôjdeš radšej pohľadať…

Plán B

Opi sa a začni pred policajnou stanicou vykrikovať, že ti mimozemšťania ukradli gate (daj si predtým dole gate). Vraj ti ich nevrátia, kým s nimi vláda nezačne rokovať. Bam, instantná väzba! Noc v cele máš zadarmo a keď si dáš pozor, ani ti nemajú za čo dať ráno pokutu.

Cestovanie je skvelé aj v tom, že sa nikde nezdržíš príliš dlho – preto je niekedy úplne zbytočné riešiť, čo si o tebe pomyslia ostatní ľudia a treba využiť aj menej tradičné riešenia.

Foto: Andrej Majláth (Phnom Penh, Kambodža)

Theme by Anders Norén