Cestovateľské triky

Bojíš sa lietať? Vyskúšaj tieto triky

Strach z lietania je prirodzený a udalosti posledného roka leteckej doprave na renomé asi nepridali. Hoci podľa štatistík padlo rekordne málo lietadiel, tri veľké incidenty ázijských aeroliniek pochovali viac ľudí ako v minulých rokoch. Aj ty sa bojíš lietať? Prečítaj si niekoľko tipov, ako sa svojho strachu zbavíš. Alebo to aspoň skúsiš.

Tento článok sme napísali pre portál letenkyzababku.sk. Sleduj Letenky za babku a získaj najlepšie tipy na lacné letenky do celého sveta!

Nepi kávu pred odletom

Kofeín tvojim nervom určite nepomôže, takže daj zbohom rannému espressu pred odchodom na letisko. Namiesto kávy vypi radšej čo najviac čistej vody.

Sadni si ku krídlam

V radoch pri krídlach je menej cítiť prípadné turbulencie. Keď sa ti neušlo miesto, popros letušky, či ťa nemôžu presadiť. Argument “bojím sa lietať” by mal fungovať dokonale, ak bude voľné miesto.

Zabav sa

Plne nabitý tablet, mobil s nejakou návykovou hrou alebo len čosi na čítanie. Turistický sprievodca, vďaka ktorému sa budeš ešte viac tešiť do cieľa, by mal fungovať najlepšie.

Skôr vyhráš lotériu ako by si spadol

Hoci sa hovorí, že lietanie je najbezpečnejší spôsob dopravy, nie je to úplná pravda. V skutočnosti sú ešte bezpečnejšie pohyblivé schody! Ale aj tak je šanca, že v lietadle zomrieš, menšia ako je šanca vyhrať lotériu. Poznáš niekoho, kto už vyhral jackpot?

Daj si poldeci

Doktor ani psychológ by ti toto neodporučil, ale ja nie som ani jedno. A tak ti môžem povedať, že jedno-dve poldeci ti pomôžu uvoľniť sa úplne dokonale.

 

Theme by Anders Norén