Cestovateľské triky

Ako získaš viac peňazí na cestovanie bez práce navyše?

Šetrenie na tvoj ďalší cestovateľský zážitok môže poriadne bolieť, ak hovoríme o financiách. Alebo nemusí. Ak si kúpiš letenku pár mesiacov pred vycestovaním, získaš čas ušetriť na míňanie počas dovolenky. Priškrť svoje výdavky aspoň tri mesiace pred odchodom vďaka týmto odporúčaniam.

Tento článok sme napísali pre portál letenkyzababku.sk. Sleduj Letenky za babku a získaj najlepšie tipy na lacné letenky do celého sveta!

Nemusíš vypiť denne dve kávy v kaviarni

Kávička sem-kávička tam a dvacka týždenne je preč. Vynechaj počas šetrenia hipsterské kaviarne, domáce limonády si pripravuj pre zmenu doma a utri si slinu, pokiaľ ide o koláčik za tri eurá.

Jedz viac doma ako vonku

Jedlá si pripravuj doma a nos si jedlo so sebou aj do práce. Sushi z donášky síce chutí
výborne, ale keď si ho odoprieš, o to skôr si ho vychutnáš priamo v Tokyu.

Odkladaj si ušetrené peniaze na iný účet

Máš pár eur navyše? Preč s nimi na účet, ku ktorému nemáš debetnú kartu. Inak ti hrozí, že stratíš prehľad (nechtiac alebo akože nechtiac) a budeš si úspory od seba samého dookola “požičiavať“ s tým, že peniaze vrátiš neskôr. So sporiacim účtom budú tvoje úspory v oveľa väčšom bezpečí. Aj keby si naň presúval peniaze po piatich eurách, stále sa ti to oplatí. Sú miesta, kde vieš za päť eur prenocovať aj s raňajkami.

Choď von iba jedenkrát za týždeň

V závislosti od tvojho veku sa toto môže zdať ako samozrejmá alebo úplne nereálna požiadavka. Večer v meste ťa môže stáť desiatky eur. Ak sa rozhodneš obmedziť vysedávanie v bare alebo chodenie do kina na polovicu, ušetríš… tú druhú polovicu!

Zbav sa jedného zlozvyku

Fajčíš alebo piješ? Si zarytý čajíčkár alebo nedáš dopustiť na vodnú fajku v bare? Pravdepodobne tak míňaš desiatky eur navyše, ktoré by mohli ísť priamo do tvojho cestovateľského fondu. Zbav sa aspoň jediného zlozvyku a tvoje budúce “ja“ ti poďakuje.

Uč sa od iných cestovateľov

Ak chceš cestovať, ale nemáš dosť skúseností, získaj tipy od iných cestovateľov. Stiahni si napríklad e-knih Tajomstvá cestovania na www.malysvet.sk, v ktorom nájdeš 100 trikov pre lacnejšie a bezpečnejšie cestovanie.

Theme by Anders Norén